Samsung ve Xiaomi, Apple’a Savaş Mı Açtı?

Akıllı telefon sektöründe ilginç şeyler olmaya devam ediyor. Bu sektörün en çok tercih edilen markaları arasında bulunan Xiaomi ve Samsung; Apple ile dalga geçti. Peki, neden Apple böyle bir tepkinin içerisinde kaldı? Bunu öğrenmek için yazımızı okumaya devam etmelisiniz!

Apple ile Dalga Geçtiler!

Apple; son zamanlarda yapmış olduğu işlerden dolayı akıllı telefon sektöründeki rakipleri tarafından eleştiri konusu oluyor. Apple; bilhassa geçtiğimiz gün düzenlemiş olduğu etkinlikteki açıklamalarıyla gündeme oturdu.

Apple; iPhone 12 tanıtımı sırasında kutulardan şarj adaptörlerini çıkardığını duyurmuştu. Bu durum; bilhassa sosyal medyada büyük eleştiri konusu olmuştu. Ayrıca, etkinlik gecesinde yapılan bu açıklamanın yeni tanıtılan telefon modellerinden daha çok ilgi çektiğini de söylemeliyiz.

Sonuç olarak, Apple; yapmış olduğu bu hamleyle hem rakiplerinin kendisiyle dalga geçmesine sebep oldu hem de tüketicilerin gözünde ciddi bir irtifa kaybetti. Ancak, yine de Apple’ın vermiş olduğu bu kararı doğru bulanların sayısı hiç az değil! Öte yandan, Apple’ın adaptör tercihini kullanıcılara bırakması gerektiğini söyleyenler de bulunuyor.

Apple’ın ne yapması gerektiğine dair birçok görüş var! Hem adaptörlü hem de adaptörsüz kutudaki iPhone12 modellerinin satışa sunulması gerektiğini söyleyenlerin düşüncesi biraz daha ağır basıyor. Buna göre, tüketicinin ihtiyacına göre adaptörlü veya adaptörsüz seçenekler arasında tercih yapması isteniyor.
Ancak, her ne olursa olsun, Apple; bu kararından dolayı bilhassa rakipleri tarafından tiye alındı.