PlayStation 5’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Birçok kişinin merakla beklediği PlayStation 5 için geçtiğimiz gün fiyat bilgisi paylaşıldı. Sosyal medyada bir anda gündem olan bu fiyatın yüksek olduğuna dair eleştiriler gelse de ürünün bir an önce satışa çıkmasını bekleyenlerin sayısı hiç az değil!

PS5 Fiyatı Nedir?

Sony’nin yeni ürünü PS5’in fiyatının ne olacağı bilhassa oyun severler tarafından merak ediliyordu. Buna göre, PS5, minimum 8299 TL’den satışa sunulacak. Bu rakamın kesin bir rakam olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak, fiyatların bu aralıkta olacağı aşikardır.
Sony PS5; fiyatı kadar özellikleriyle de gündem olacak gibi duruyor. Birçok kişinin aklında PS5 için bu fiyatı verip vermeme noktasında ciddi şüpheler bulunuyor. Ancak, fiyat performans kriteri bakımından beklentileri karşılayacak bir ürün olduğunu söylemek mümkündür.
PS5; tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 19 Kasım 2020 tarihinde satışa sunulacaktır. Ultra HD Blu-ray disk okuyucuya sahip olmasından dolayı herkesin merak ettiği bir ürün olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, PS5’in dijital sürümünün fiyatı ise henüz belli değil! Ancak, onun en erken 2021 yılının başında piyasada olacağını eklemek gerekir.
PS5 konsolunun sahip olduğu özelliklere hayran kalmamak mümkün değil! Özel üretim entegre CPU ve GPU mimarisi sayesinde en kaliteli 4K görüntüler sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, 3D ses teknolojisi özelliğinin yanı sıra DualSense kablosuz kontrol cihazı da bulunmaktadır.