LG’nin Pervane Tasarımlı Telefonu Beğeni Topluyor!

Geçtiğimiz Eylül ayında LG; Wing adını verdiği yeni bir akıllı telefonu piyasaya sürdü. En başta sıradan bir akıllı telefon gibi dursa da bu telefonu diğer telefonlardan ayıran bir özelliği var! Pervane tasarımına sahip olan telefonun tüketiciler tarafından ne kadar beğenileceği ve satın alınıp alınmayacağı ise merak konusu!


Pervane Tasarımlı Telefonun Özellikleri Nelerdir?

Piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla bu sektörde fark yaratan Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG’nin Wing isimli telefon modeli; pervane tasarımı sayesinde sosyal medyada gündem olmuştu. Birçok akıllı telefonda olduğu gibi iki ekrana sahip olan telefonun önyüzünde bulunan pervanenin dönmesi ise farklı bir detay olarak dikkat çekiyor. Ekranların aynı hizaya gelmesi durumunda tek ekran halini alan telefonun tek bir dezavantajı var! Ağır olmasından dolayı taşınması son derece zor!

LG’nin pervane tasarımı çok fazla konuşulsa da birçok kullanıcının pek hevesli olmadığını ifade etmek gerekir. Çünkü, bu tasarım; her şeyden önce kullanıcı dostu değildir. Günümüzde, ekranı katlanabilen telefonlara karşı ciddi bir talep bulunmaktadır. Ekranı katlanan ve aynı zamanda birden çok işlevi olan bu tür telefonlara ilgi bulunsa da fiyatlarının yüksek olmasından dolayı satın alma noktasında tüketiciler çekingen davranırlar.

LG’nin bu telefonu ise beklenilen etkiyi yaratamayacak gibi duruyor. Çünkü, ön ekranın yatay hale gelmesiyle beraber ilk ekranın yalnızca yarısı kullanılmaktadır.