iPhone 12 Serisi Yepyeni Özelliklerle Geliyor!

Bir süredir merakla beklenen iPhone 12’nin geçtiğimiz günlerde Apple tarafından ilk tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. Kovid-19 sebebiyle internet üzerinden görücüye çıkarılan iPhone 12; tüm
dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük merak uyandırdı. Apple’ın Youtube kanalı üzerinden yapılan bu etkinliğe 2.5 milyondan fazla insanın katılması; iPhone 12’ye olan merakın ne kadar büyük olduğunu ifade ediyor.

iPhone 12 Serisi Neler Vaat Ediyor?

Apple; internet üzerinden canlı olarak yayınlanan etkinlikte iPhone 12’nin yanı sıra iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max gibi dört farklı ürünü tanıtmıştır. Birçok kişinin merak ettiği sorulara cevap bulduğu bu etkinliğin ardından sosyal medyada yapılan yorumlarda iPhone 12’nin tasarım bakımından önceki serilere kıyasla aynı kaldığı ancak teknik özellikler bakımından kendisini geliştirdiği ifade edilmiştir.
iPhone 12 tanıtım etkinliği sırasında ürünün kendisinden ziyade 5G teknolojisi konuşuldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu teknoloji; önümüzdeki yıldan itibaren hem Türkiye’de hem de dünyanın diğer ülkelerinde aktif olarak kullanılmaya başlanacaktır. Apple ise tam zamanında 5G teknolojisini yansıtan bir ürünü piyasa sürerek yine doğru bir adım atmıştır. Bunun yanı sıra, bilhassa Çin pazarının Apple için ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor. 5G teknolojisi; dünyanın diğer ülkelerine kıyasla Çin’de daha çok kullanılmaktadır. Bu yüzden, iPhone 12’nin Çin’deki satış rakamları herkes tarafından merak ediliyor.