iPhone 12 Operatör Fiyatları Çok Yüksek!

Apple; internet üzerinden yapmış olduğu etkinlikte iPhone 12 fiyatlarını açıklamıştı. Dünya üzerindeki birçok iPhone kullanıcısı fiyatların iPhone 11 ile kıyaslandığında normal olduğunu söylüyordu. Ancak, bu iyi niyetli beklentiler, maalesef Türk kullanıcılar için geçerli değil! iPhone 12 ve diğer modellerin Türkiye’de ne kadara satılacağı şu anda belli değil! Ancak, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yapılan bir paylaşımda iPhone 12 operatör fiyatlarından bahsedilmişti. Her ne kadar sosyal medyada paylaşılan görsel doğru olmasa da maalesef iPhone 12 fiyatlarının çok yüksek olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

iPhone 12 Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Türkiye’deki operatör fiyatlarının dahi yüksek olacağını tahmin etmek zor değil! Ancak, iPhone 12 mini için bile 699 olarak lanse edilen miktarın son derece yüksek olduğunu söylemek gerekir. Bir başka deyişle, 9.999 TL talep ediliyor.

İnternette sızdırılan listede iPhone 12 için 64, 128, 256 GB kategorilerinde farklı fiyatların olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, en düşük fiyatlar bile 10.999 TL’den başlamaktadır. Bunun yanı sıra, iPhone 12 Pro Max 512 GB için 19.999 TL talep edilmektedir. Tüm iPhone 12 serisi arasında en yüksek fiyatın 20 bin TL olması birçok tüketicinin gözünü korkutmaktadır.
Sosyal medyadaki birçok kullanıcı iPhone 12 satın almak için böbrek satmak gibi espriler yapsa da Amerikan doları ve Euro artışından dolayı maalesef bu tür espriler gerçeğe dönüşebilir!