iPhone 12 Mini İnceleme!

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde internet üzerinden yapılan bir canlı yayınla tanıtılan iPhone12 ailesinin her bir üyesini satın almak isteyen birçok tüketici bulunuyor. Bu noktada, birçok kişinin aklında iPhone12 mini hangi özelliklere sahiptir sorusu bulunuyor. Gelin hep birlikte iPhone12 miniye yakından göz atalım!

iPhone12 Mini Hangi Özelliklere Sahiptir?

iPhone12 ailesinin en küçük üyesi olan iPhone12 mini adından da anlaşılacağı üzere mini bir model! 5.4 inç büyüklüğündeki bir ekrana sahiptir. Ekranın Super Retina XDR oluşunun yanı sıra 4 GB RAM ile beraber sunulduğunu da eklemeliyiz. Bunun yanı sıra, 64,128,256 GB depolama alanı sunulmaktadır. iPhone12 minide Apple tarafından geliştirilen A14 Bionic işlemcisi kullanılmaktadır.

iPhone12 mini; dayanıklı bir telefon oluşuyla da dikkat çekiyor. Alüminyum bir gövdeye sahip olmasının yanı sıra 2.227mAh pil kapasitesi ile performans konusunda da kullanıcılarına herhangi bir sorun yaşatmayacaktır.

iPhone12 mini; bir önceki modele göre çok farklı özelliklere sahip! Seramik Shield adı verilen ekran koruması sayesinde telefonun güvenlik özellikleri arttırılmışa benziyor. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone12 ekran koruması; önceki modellere kıyasla tam dört kat daha güçlüdür. iPhone12 mini; iPhone12 ailesinin tamamı gibi 5G teknolojisine sahiptir. Bu bağlamda, dünyanın en küçük ve hafif, aynı zamanda 5G destekli telefonu olmayı başardığını söylemek gerekir.

Kulaklık ve adaptörün bulunmadığı bu modelde ayrıca Mag Safe adı verilen yeni bir özellik de yer alıyor.