Android’de Silinmiş Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?

Birçoğumuz telefonlarımızdaki fotoğrafları yanlışlıkla sildiğimiz zamanlar oldu, ama ya tamamen yeri doldurulamaz bir şeyi silerseniz? Panik yapmanıza gerek yok, bunun yerine dosyalarınızı kurtarmak için hızlı hareket etmelisiniz. Aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir ve fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde kurtarabilirsiniz. Merak etmeyin, çok geç değil! Fotoğraflarınıza ne olabileceğini bir şekilde merak ediyorsanız, size onları nasıl yedekleyeceğiniz konusunda da tavsiyelerde bulunabiliriz, böylece bu paniği bir daha asla yaşamazsınız.

Uygulama kullanarak silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Önce Play Store’a gidin ve DiskDigger fotoğraf kurtarma uygulamasını indirin ve ardından başlatın. Play Store’da silinen fotoğrafları kurtarabildiğini iddia eden birkaç uygulama var, ancak araştırmamızdan sonra DiskDigger yalnızca daha güvenilir değil, aynı zamanda reklam gösterme konusunda daha az müdahaleci olduğunu kanıtladı.

Uygulamayı yükledikten sonra, telefonunuzdaki Wi-Fi ve veri aktarımını kapatmanız faydalı olacaktır. Bunun nedeni, fotoğraflar, müzik veya belgeler olsun, verileri sildiğinizde, aygıtın hafızasında üzerlerine bir şey yazılıncaya kadar aslında silinmemesidir. Ayrıca, yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları kalıcı olarak silerek kurtarmayı imkansız hale getirebileceğinden, tüm telefon temizleyici uygulamalarını derhal devre dışı bırakmanız çok önemlidir.

Not: Köklü olmayan bir cihazda, DiskDigger yalnızca küçük resim önbelleklerinden görüntüleri kurtarabilir, bu da görüntülerin orijinal fotoğraflardan veya videolardan daha düşük kalitede olabileceği anlamına gelir. Fotoğrafların veya videoların orijinal sürümlerini tam çözünürlükte kurtarmak yalnızca cihazı köklendirmek ve uygulamanın Pro sürümünü almakla mümkündür. Telefonunuzu nasıl rootlayacağınızı bilmiyorsanız, internette bunun nasıl yapılacağına dair ayrıntılı talimatları bulun.

Yakın zamanda fotoğraflarınızı sildiyseniz, DiskDigger onları bulabilecek ve onları cihazınızdaki bir klasöre geri yükleme veya bulut depolama alanına yedekleme seçeneği sunulacaktır.

İlk başta, DiskDigger fotoğraflarımızı bulamadı gibi görünüyordu, ancak ayarlarına hızlı bir dalış yapmak ve minimum dosya boyutu onay kutusunun işaretini kaldırmak, silinen fotoğraflarımızın bulunmasına izin verdi. Yukarıda da söylediğimiz gibi, fotoğraflarınızı kurtarmak istiyorsanız , uygulamanın Pro sürümüne ihtiyacınız olacak . 4 dolardan azı, anılarınızı geri kazanmak için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. Uygulama içi temizleme özelliğini kullanırsanız dikkatli olun, çünkü bazı kullanıcılar yalnızca yer kazanmak için özel olarak sildikleri resimleri değil, her şeyi sileceğini fark etmedikleri için tüm fotoğraflarını silmişlerdir. Fotoğraflarınızı geri yükledikten sonra, bunun bir daha asla olmayacağından emin olun. Ve hepimiz önlemenin her zaman tedaviden daha iyi olduğunu biliyoruz.

Android’de Fotoğraflarınızı Nasıl Yedekleyebilirsiniz?

Artık Android’de silinen fotoğrafların nasıl kurtarılacağını açıkladığımıza göre, bir sonraki adım bu durumun tekrar olmasını engellemektir. Bunun için Google Foto gibi bir uygulama kullanmanızı tavsiye ederiz. Sınırsız fotoğraf alanı sunar (dosyalar çok büyük olmadığı sürece ) ve yedekleme işlevinin kurulumu kolaydır.

Uygulamayı yükledikten sonra, sadece ayarlarına gidin, ardından “Yedekle ve senkronize et” bölümüne gidin, ardından fotoğraflarınızı ne sıklıkta ve hangi yöntemle yedeklemek istediğinizi seçebilirsiniz. Mümkün olduğunca sık yedekleme yapmanızı öneririz.

Hiç yıkıcı veri kaybı yaşadınız mı? Android’de silinen fotoğrafları kurtarmak için ne yaptınız? Yorumlarda bize bildirin.